Tata Bojs

8.Tata Bojs

Fullscreen
Play
Fullscreen
0:00
/
0:00
-0:00
Loaded: 0%
Progress: 0%
00:00
Mute

Tata Bojs

VŠECHNY NÁSTROJE, POUŽITÉ V TOMTO KLIPU, JSOU 100% RECYKLOVANÉ!

Tata Bojs jsou pražská alternativní hudební skupina, která vznikla v roce 1988. Současnou sestavu tvoří Milan Cais (zpěv, bicí), Mardoša (basa), Vladimír Bár (kytara), Jiří Hradil (klávesy) a Dušan Neuwerth (zvuk). Tata Bojs získali v průběhu své existence devětkrát cenu APH Anděl a řady dalších ocenění.
Nápad založit kapelu měli dva spolužáci, Milan Cais a Mardoša, již během studií na základní škole na pražské Hanspaulce. První koncert skupiny Tata Bojs se odehrál 29. června 1988 v tělocvičně TJ Spartak Dejvice v den, kdy dostali svá poslední vysvědčení na základní škole. Tím začala velmi košatá éra skupiny, která vždy kladla značný důraz i na vizuální a koncepční složku všech svých projektů.


Začátkem roku 2013 se zrodila coververze písničky Pěšáci. Místo běžných nástrojů jako jsou kytary, bicí a klávesy byly použity unikátní a původní hudební nástroje, které vznikly čistě pro účel tohoto videoklipu z recyklovaných materiálů! Bicí z papírových krabic, basa z plastových trubek nebo skleničkové harmonium v kombinaci s hostujícím pěveckým sborem Doubravánek tvoří vskutku nevšední zvuk. Nový videoklip natočil mladý režisér Jan Těšitel.

Vaše adresa byla uložena