Perfektní koš

Perfektní koš

Perfektní koš

O PROJEKTU

Češi jsou jedničky v třídění odpadu a proto se stali odborníky na problematiku třídění. Samosebou.cz ve spolupráci s Milanem Caisem, přichází s unikátním projektem perfektního třídicího hnízda. Pomozte nám vytvořit nejideálnější domácí koš na tříděný odpad a staňte se tak jeho spoluautory. Díky vaší podpoře vytvoříme nejpraktičtější třídící jednotku do všech domácností.

Milan Cais

Jak bude vypadat?

Jak bude vypadat?

V první fázi rozhodnete o tom kolik nádob bude potřeba. Jestli jsou pro vás ideální 2 nádoby – například na papír a plast, 3 nádoby – na papír, plast a sklo nebo doma třídíte i nápojové kartony a budete potřebovat 4 nádoby – papír, plast, sklo, nápojové kartony.

Dále si musíme určit také velikost nádob. Jaký objem vám bude nejvíce vyhovovat? 10 litrů - malý koš, jaké se obvykle používají například v koupelnách. Zlatá střední cesta - 15 litrů – což bývá obvyklý kuchyňský koš. A nebo opravdu velké 20ti litrové koše pro velké množství vytříděného odpadu.

A v neposlední řadě se musíme shodnout i na tom, jak budou nádoby uspořádány. Zda budou stát vedle sebe, ležet na sobě, nebo je někam zavěsíme.

Jak bude vypadat „Perfektní koš“ je jen na vás.

Kolik nádob bude potřeba?

Počet nádob je důležitý abyste měli dostatek sekcí na třídění. Kolik druhů odpadu třídíte u vás doma vy?

109 a
933 b
2339 c

Jak velké mají nádoby být?

Každá domácnost vyprodukuje odlišný objem odpadu a proto na velikosti nádob záleží. Jaký objem by vyhovoval vám?

231 a
2210 b
940 c

Vertikální nebo horizontální?

Každý má doma vyhrazen pro třídění jiný prostor. Jaká z možností by vám nejvíce vyhovovala pro umístění vašeho perfektního koše?

2984 a
189 b
208 c

Jaká bude konstrukce?

Jaká bude konstrukce?

Naše cesta za perfektním košem ještě nekončí. V prvním kole jste rozhodli, že koš bude mít 4 nádoby. Obsah jedné nádoby činí 15 litrů a odpad se bude vhazovat seshora. V druhém kole budete hlasovat o konstrukci koše. Vybírejte mezi třemi variantami koše: odklápěcí s nožičkami, výsuvný s nožičkami nebo výsuvný bez nožiček. V jakém typu koše byste třídili nejraději?

Odklápěcí nebo výsuvný?

2630 a
887 b
1985 c

Jaká bude finální podoba?

Jaká bude finální podoba?

Přátelé perfektního koše, blížíme se do finále! V minulém kole jste hlasovali ohledně konstrukce koše a nejlépe dopadla varianta s odklápěcím víkem a nožičkami. Spoluautor projektu Milan Cais, proto navrhl dvě barevné podoby, o kterých budeme nyní hlasovat. Líbila by se vám spíše varianta s tmavým víkem a kovovými nožičkami nebo jemnější provedení se světlým víkem a dřevěnými nožičkami? Která z nich bude nejlépe ladit s vaší domácností?

Jakou barevnou variantu koše preferujete?

466 a
856 b
x
Vaše adresa byla uložena
Sdílet na fb
Vaše adresa byla uložena