VYPSANÁ FIXA VYDÁVÁ NOVÝ ALBUM A VYRÁŽÍ NA TURNÉ

VYPSANÁ FIXA VYDÁVÁ NOVÝ ALBUM A VYRÁŽÍ NA TURNÉ

PO TŘECH LETECH OD SVÉHO POSLEDNÍHO STUDIOVÉHO ALBA PŘICHÁZÍ PARDUBICKÁ VYPSANÁ FIXA S NOVINKOU „KRÁSNÝ SMUTNÝ DEN“. DVANÁCTKA NOVÝCH PÍSNÍ VYŠLA V PODOBĚ KLASICKÉHO CD, VINYLU A V DIGITÁLNÍ PODOBĚ 7. BŘEZNA 2014. SPOLEČNĚ S VYDÁNÍM NOVÉHO ALBA KAPELA VYRÁŽÍ NA KONCERTNÍ TURNÉ S NÁZVEM VE VZDUCHU JE JARO!

Další překvapení, které ale kapela nechce prozrazovat, se týká vydání alba na klasickém černém vinylu. „Protože už dlouho spolupracujeme s portálem www.samosebou.cz rozhodli jsme se, ve spolupráci s nimi, zrecyklovat Vypsanou fiXu do utajené podoby a tu vložit do vinylových desek s naším novým albem. Jakou podobu nakonec Vypsaná fiXa dostala, nebudeme zatím zveřejňovat.  Celý příběh naší recyklace se budou naši fanoušci dozvídat postupně,“ vysvětluje Márdi.

Na albu Krásný smutný den pracovala kapela již od loňského roku, kdy se během října zavřela ve studiu na Sečské přehradě, kde aranžovala, nahrávala a ladila nové písně. V lednu pak začalo „ostré“ nahrávání v pražském studiu Jámor Ondřeje Ježka. Ten si vzal na starost i produkci alba a pod jeho dohledem tak vznikla kolekce dvanácti písní, která je různorodá, ale s fiXím soundem a nábojem.

„S Ondřejem se nám spolupracovalo velmi dobře, protože je to opravdu šikovný člověk, žije hudbou a umí písním vdechnout duši. Sám nám na desku nahrál některé nástroje. Například v titulní písni Krásně smutný den, která je vlastně taková swingovka, se nebál použít pozoun. A když ho tam nahrál, tak to teprve dostalo ten správný rozměr a píseň byla hotová. Kapela je s výslednou podobou naší desky velice spokojená, protože přesně zachycuje ty nálady a energie, které jsme tam chtěli mít,“ říká Márdi.

V rámci jarního koncertního turné Ve vzduchu je jaro! proběhnou i křty CD a to 17. března v pražském Paláci Akropolis a 10. dubna v Bratislavě v KC Dunaj.

Následující zastávky turné VE VZDUCHU JE JARO!

12.3.      Plzeň - Pod Lampou
14.3.      Příbram - Junior klub
15.3.      Ústí nad Labem – Kulturní sál Horizont, Severní terasa
17.3.      Praha – Akropole (křest CD)
21.3.      Prostějov - Apollo 13
22.3.      Karviná – Harlekýn
25.3.      Brno – Metro
28.3.      Chotěboř - Hotel Fantazie
  4.4.      Val Mez - M klub
  5.4.      Trnov u Dobrušky - ZZ Club + Visací Zámek
10.4.      Bratislava – KC Dunaj (křest CD)
11.4.      Kutná Hora – Planet
12.4.      Hořovice - KD + Visací Zámek
18.4.      Klatovy - Music club U  Košile
19.4.      Albrechtice u Písku + Visací Zámek
26.4.      Chrudim - R Klub

Více informací na webu kapely.

Zpět
Vaše adresa byla uložena